Styl loftowy, czyli nutka Nowego Jorku w łazience

Styl industrialny coraz odważniej wchodzi do wnętrz łazienek. Moda na łazienki w takim stylu przybyła do nas z nieco odległych czasów i miejsc. Jej kolebką był bowiem Nowy Jork z lat 50. To właśnie tam miejscowi artyści starali się wykorzystać każdą wolną przestrzeń, która powstała po opuszczonych fabrykach i tworzyli w nich swoje pracownie.

Styl loftowy, rodem z Nowego Jorku, zainspirowany jest więc przestrzeniami pofabrycznymi i biurowymi, które z pewnością dodają wnętrzu ponadprzeciętnego wyglądu. Tutaj można pozwolić sobie na aranżacyjne szaleństwo! O czym warto pamiętać projektując łazienkę w stylu industrialnym?

‍‍‍‍‍‍‍‍

Łazienka w stylu loftowym – cegła i beton to podstawa

Nic bardziej nie kojarzy się ze stylem industrialnym niż surowy beton i odkryta cegła. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które pomogą uzyskać taki efekt. Oczywiście, jeżeli jest to możliwe, warto skorzystać z prawdziwej, starej cegły na ścianach lub surowego betonu.

Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, wówczas wybór odpowiednich produktów jest dosyć szeroki. Płytki imitujące takie powierzchnie, czy też tapety, są obecnie dostępne w wielu wariantach i kolorystyce.

Oświetlenie w loftowej łazience
‍‍‍‍‍‍‍‍

Industrialnego klimatu doda również odpowiednie oświetlenie. Duże żarówki na odsłoniętych oplotach, zwisające swobodnie lub oświetlenie zaczerpnięte niczym z biura, świetnie wpasuje się w pożądany przez nas wystrój. W tym kontekście możliwości wyboru odpowiedniego oświetlenia są również bardzo szerokie.

(zdjęcie, atrybut alt: Łazienka w stylu loftowym)

‍‍‍‍‍‍‍‍

Diabeł tkwi w szczegółach

W industrialnej łazience nie można zapomnieć o detalach. Rury wyciągnięte “na zewnątrz” ścian czy wolnostojąca bateria, są z pewnością dodatkami, które dodatkowo nadadzą łazience wyglądu rodem z Nowego Jorku.

Nie można jednak zapomnieć, że główną ozdobą industrialnego stylu jest… brak wykończenia. Tutaj wszystko, co nie jest dokończone, wygląda dobrze. Dlatego myśląc o dodatkach czy detalach nie można przesadzić. Mają one jedynie podkreślić efekt niedokończenia, a nie być wykończeniem same w sobie. Minimalizm przede wszystkim!

Łazienka w loftowym stylu – podsumowanie

  • Cegła i beton to naturalne wybory, które są podstawą industrialnego stylu
  • Oświetlenie odegra tutaj ważną rolę – nie tylko jego ustawienie, ale też styl
  • Warto zwrócić uwagę na dodatki, które będą ładnie uzupełniać industrialne wnętrze

Jeżeli myślisz o ciemnej aranżacji swojej łazienki, zachęcamy do skonsultowania pomysłu z naszym ekspertem w Salonie Domino. Chętnie pomożemy w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania oraz stworzymy dla Ciebie darmową wizualizację Twojej łazienki.